O nás

a našich čtyřnohých miláčcích…

Naše fenky jsou především členy rodiny a našimi společníky, těší nás trávit s nimi volný čas. Aktivně se s nimi účastníme výstav, věnujeme se agility v Agility klubu při DDM Moravská Třebová, jsme členy ZKO 308 Moravská Třebová, kde trénujeme poslušnost a obedience. Doma a na procházkách zkoušíme psí triky a užíváme si společnou zábavu.

Kavalíry jsme si zamilovali především pro jejich úžasnou, bezprostřední povahu. Jsou to pejsci veselí, přátelští – ať už s námi tráví čas na výstavě, při tréninku, na procházce nebo se věnujeme gaučingu – jsou stále připraveni projevovat svoji náklonnost a nadšení ze vzájemné společnosti.

Na začátku roku 2011 nám byla zaregistrována chovatelská stanice – Jollynea's. Obě fenky jsou od podzimu 2011 uchovněné, mají provedena vyšetření srdce, očí, patell a testy DNA na EFS/CC/DE.

Rádi bychom se věnovali chovu kavalírů v barvě blackandtan a ruby, které jsou naše nejoblíbenější.

Naše kavalíří začátky

Po odchodu naší milované černé pudlí slečny, s kterou jsme strávili krásných 13,5 let, jsme dlouho bez psího kamaráda nezůstali a 26. 2. 2010 jsme si z Lomnice u Tišnova přivezli naši první kavalírku – blackandtan fenku Neoménii z Panství Lomnice – Nea. Každý den nám ukazuje báječnou kavalíří povahu, pro kterou jsme tomuto plemeni propadli, přivedla nás do výstavních kruhů i na parkur agility… Nea od malička vyhledává a moc si užívá společnost ostatních pejsků, i díky tomu ve mně poměrně brzo začala klíčit touha pořídit si další fenku.

V prosinci 2010 jsme Nee dovezli dárek k prvním narozeninám, sedmiměsíční rubínku Flower Fair of Sevijean's – Lili. Za chvilku se spolu tahali o hračky a společně řádili. Přestože nebo právě proto, že jsou každá úplně jiná, tak se nádherně doplňují, od prvního večera jsou jedna packa. Pohled na jejich bláznivé honičky, dojemnou péči Nei o mladší Lili i usínání jedné v těsné blízkosti druhé… Rozhodnutí pořídit si druhého psa jednoduše nelituji.